12 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДИТЯЧОЮ ПРАЦЕЮ

Дата: 12.06.2024 14:33

Відзначаємо 25 років Конвенції МОП № 182: боротьба за викорінення дитячої праці триває

Прийняття Конвенції Міжнародної організації праці про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці 1999 року (№182) у червні 1999 року – 25 років тому – ознаменувало нову еру в довготривалих зусиллях, спрямованих на ліквідацію дитячої праці. З моменту свого заснування в 1919 році, прийняття Конвенції № 182 активізувало всесвітній рух проти дитячої праці і принесло вкрай необхідний поштовх енергії в цій справі.

Конвенція закликає до негайних і всеосяжних дій щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці, таких як рабство, торгівля людьми, примусове вербування дітей у збройні конфлікти, комерційна сексуальна експлуатація та використання дітей у незаконній діяльності

Уряди вживають різні заходи для боротьби з дитячою працею, зокрема, прийняття національних планів дій та залучення ключових міністерств і профспілок. Важливо враховувати конкретні контексти та виклики в кожній країні, забезпечуючи гнучкість у впровадженні заходів. Однак, у випадку найгірших форм дитячої праці, гнучкість неприйнятна, і Конвенція №182 категорично забороняє їх.

Конвенція №182 вимагає міжнародного співробітництва для викорінення дитячої праці. Тому необхідне відновлення глобального руху проти дитячої праці та зміцнення міжнародного співробітництва.

У Всесвітній день боротьби з дитячою працею  важливо, щоб усі зацікавлені сторони доклали максимум зусиль для реалізації своїх зобов’язань, прийнятих при ратифікації Конвенції №182, а також сприяли ратифікації Конвенції №138 у тих країнах, де це ще не зроблено.

За матеріалами Державної служби з питань праці: https://dsp.gov.ua/main-news/72622/