A A A K K K
для людей із порушенням зору
Часовоярська міська територіальна громада
Донецька область, Бахмутський район

Складаємо план роботи інженера з охорони праці на рік

Дата: 16.12.2021 13:21
Кількість переглядів: 577

Незабаром новий рік, як календарний, так і фінансовий, організаційний. Плануються, як фінансово-економічний розвиток підприємства в цілому, так і робота окремих підрозділів. Роботу з охорони праці теж потрібно планувати заздалегідь, тому виникає необхідність складання плану роботи на рік, з розподілом на квартал, на місяць. 

Складання такого плану обумовлене вимогами п. 5.1 Типового положення про службу охорони праці, яке затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 15 листопада 2004 р. № 255 (далі — Типове положення). Робота служби інженера з охорони праці  має здійснюватись відповідно до плану роботи та графіків обстежень, затверджених роботодавцем. План роботи розробляється та затверджується до початку нового року, з урахуванням результатів роботи за поточний рік. Слід зауважити, що на кожному підприємстві план роботи інженера з охорони праці буде різним, залежно від сфери дії підприємства. Однак є загальні питання, які стосуються всіх інженерів з охорони праці.  

В плані роботи повинні бути враховані організаційні заходи (накази, що стосуються охорони праці, аналіз травматизму, забезпеченість працюючих інструкціями з охорони праці, тощо), навчання з питань охорони праці, проведення медичних оглядів працівників та атестація робочих місць (при необхідності), перегляд інструкцій з охорони праці (якщо закінчується термін їх дії), питання електро та пожежної безпеки, заходи з попередження та профілактики нещасних випадків на виробництві, забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту. Обов'язково слід враховувати організацію контролю за дотриманням вимог охорони праці (планові перевірки структурних підрозділів) посадовими особами, працівниками підприємства та притягнення до відповідальності осіб, що порушують ці вимоги.   Але практика свідчить, що планових перевірок може бути замало і проведення позапланових перевірок стану охорони праці буде не зайвим, особливо через нещасні випадки на виробництві, системні порушення вимог охорони праці тощо.  І що не останнє в цьому питанні - обсяги та джерела фінансування. Нагадаю, що згідно вимог Закону України про охорону праці, стаття 19 – «Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік».

Бахмутське міське відділення нагадує, що дотримання вимог законодавства з охорони праці, належний рівень організації роботи з охорони праці дозволить попередити травмування працюючих на виробництві та поліпшити умови праці, адже нічого більш цінного за життя та здоров'я працюючих немає.

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

України в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь