Санаторно-курортне лікування

З метою підтримки здоров’я ветеранів війни, у сфері Міністерства соціальної політики України діють санаторно-курортні заклади:

• «Слава» в м. Миргород (лікування захворювань органів травлення та ендокринної системи);
  • «Батьківщина» в м. Трускавець (лікування урологічних захворювань та захворювань органів травлення).

Право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів мають:

• Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні – позачергово щороку (із січня по грудень)
  • Учасники бойових дій – на 18 або 21 день не частіше ніж один раз на рік
  • Учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, – на 18 або 21 день позачергово щороку (із січня по грудень)
  • Учасники війни, члени сімей померлих (загиблих) ветеранів війни, – строком на 18 або 21 день не частіше ніж один раз на два роки
  • Особи з інвалідністю загального захворювання та особи з інвалідністю з дитинства – на 18 або 21 день в порядку черговості

Путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Мінсоцполітики) забезпечуються особи, що супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Путівки видаються особам, відповідно до медичних рекомендацій із урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості.

Для одержання путівки подається:

ВАЖЛИВО! Для одержання путівки особи, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ ДЕЯКИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»: колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилось 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані особою з інвалідністю від загального захворювання та трудового каліцтва та з інших причин, за місцем їх реєстрації один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок.

Розміри грошової компенсації:

• особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки (у 2022 році – 677,00 гривень)
  • особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки (у 2022 році – 508,00 гривень)

Для одержання грошової  компенсації подається:

• заява
  • посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії громадян, які мають право на відповідну виплату

ЗАКОНОДАВСТВО:

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р.  № 187  «Про затвердження порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад»

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785 «Порядок виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян»