Санаторно-курортне лікування
Санаторно-курортне лікування
Право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у закладах, розміщених на території України, мають:
- учасники бойових дій – відповідно до пунктів 19-21частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», далі – Закон, (21 день не частіше ніж один раз на рік)
- особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону (21 день позачергово щороку; із захворюваннями нервової системи з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку відповідно до медичних рекомендацій – I та II група до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів, III групи до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день)
- учасники війни – відповідно до пункту 13статті 9 Закону (21 день не частіше ніж один раз на два роки)
- постраждалі учасники Революції Гідності – відповідно до статті 16-1Закону (21 день не частіше ніж один раз на рік)
- члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – відповідно до абзацу четвертогопункту 1 статті 10 Закону (21 день не частіше ніж один раз на два роки)
- члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України – відповідно достатті 10-1Закону (21 день не частіше ніж один раз на два роки)
Безоплатним санаторно-курортним лікуванням зазначені категорії осіб забезпечуються згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості.
Особи мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
Для взяття на облік особа, чи її законний представник, подають заяву, за встановленою формою, та документи (копії разом з оригіналами документів):
- медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о
- копія відповідного посвідчення (учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни надають також копію військового квитка, за наявності)
- копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).
Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо особа з інвалідністю I групи здатна обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.
Громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
ЗАКОНОДАВСТВО:
Закон України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту»
Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням»