Психологічна реабілітація

Відповідно до Порядку проведення психологічної реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057 (зі змінами), право на отримання послуг з психологічної реабілітації мають особи з числа:

• учасників бойових дій – статус яким встановлено відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон)
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни – статус яким встановлено відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону
  • учасників війни – статус яким встановлено відповідно до відповідно до пункту 13 статті 9 Закону
  • постраждалих учасників Революції Гідності – статус яким встановлено відповідно до відповідно до статті 16-1 Закону
  • членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – відповідно до абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону
  • членів сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України – відповідно до статті 10-1 Закону

Послуги з психологічної реабілітації можуть надаватися і членам сімей учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та постраждалих учасників Революції Гідності, зазначених вище.

На період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування до отримувачів послуг належать також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.

Послуги із психологічної реабілітації надаються стаціонарно, амбулаторно, у тому числі шляхом виїзного обслуговування, за бажанням отримувача послуг, та/або дистанційно в індивідуальній, сімейній або груповій формі.

Підставами надання послуг із психологічної реабілітації є:

• направлення лікаря, який надає первинну медичну допомогу, або направлення лікуючого лікаря
  • особисте звернення отримувача послуг

Реєстр постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів і членів їх сімей формується та оновлюється Міністерством у справах ветеранів України та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті: https://cutt.ly/AVOz4xA

Для отримання консультації можна звернутись до:

• експертної групи психологічної допомоги та оздоровлення Директорату реабілітації та медичного забезпечення Міністерства у справах ветеранів України, телефон для довідок: (063) 230-20-11, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00