A A A K K K
для людей із порушенням зору
Часовоярська міська територіальна громада
Донецька область, Бахмутський район

Запит на публічну інформацію

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження міського голови

від 23.05. 2011 № 65рр

додаток 2

ПОРЯДОК
складання, подання та розгляду запитів на публічну інформацію
в апараті Часовоярської міської ради

 

1.Загальні положення
1.1. Порядок складання, подання та розгляду запитів на публічну інформацію в Часовоярській міській раді (далі – Порядок) поширюється на всі запити на публічну інформацію, що отримані Часовоярською міською радою відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
1.2. Запит на інформацію – це прохання особи до Часовоярської міської ради надати публічну інформацію, що знаходиться у її володінні.
1.3. Запити можуть подаватись в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача, незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
1.4. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.
1.5. Загальний відділ Часовоярської міської ради відповідає за реєстрацію, опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію та надання консультацій під час оформлення запиту.

2. Оформлення запиту на інформацію
2.1. Письмовий запит на інформацію подається шляхом заповнення форми письмового запиту на публічну інформацію, затвердженої цим розпорядженням, або в довільній формі та має містити:
– ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
– підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
2.2. У разі, якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити працівник загального відділу міської ради, обов’язково зазначивши в запиті своє ім’я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.

3. Реєстрація запитів на інформацію
3.1. Всі запити на інформацію, що надходять до Часовоярської міської ради, незалежно від форми, приймаються загальним відділом міської ради та реєструються в журналі обліку.
3.2. Запити, які надійшли до Часовоярської міської ради поштою, секретарем приймальні передаються до загального відділ міської ради негайно для реєстрації та подальшого опрацювання.
Запити, отримані в усній формі, телефоном, факсом, електронною поштою приймаються та реєструються безпосередньо загальним відділом.
3.3. Реєстрація письмового запиту на інформацію здійснюється шляхом проставлення на ньому реєстраційного індексу та внесення запиту до журналу. Усні (отримані електронною поштою, факсом, телефоном) запити на інформацію – шляхом занесення їх до спеціальної картки (додаток до Порядку) з подальшим внесенням до журналу.
3.4. Загальний відділ міської ради забезпечує ведення єдиної системи обліку документів, що містять публічну інформацію та знаходяться у володінні Часовоярської міської ради, та запитів на публічну інформацію.

4. Розгляд запитів на інформацію
4.1. Усі документи після реєстрації негайно передаються на розгляд керуючому справами виконкому міської ради, який розглядає їх та визначає структурний підрозділ Часовоярської міської ради, у володінні якого знаходиться запитувана інформація.
4.2. У разі надходження запиту на інформацію, яка знаходиться у
володінні кількох структурних підрозділів Часовоярської міської ради, особа, відповідальна за надання відповіді на запит, визначається
керуючим справами виконкому міської ради.
4.3. Після розгляду запитів керуючим справами виконкому, працівники загального відділ міської ради фіксують у журналі виконавця, відповідального за надання відповіді на запит, термін виконання та передають запит до відповідного структурного підрозділу Часовоярської міської ради.
4.4. Відповідь на запит надається структурним підрозділом Часовоярської міської ради, у володінні якого знаходиться запитувана інформація. Копія відповіді на запит в обов’язковому порядку надається до загального відділу.
4.5. Відповіді на запити підлягають обов’язковій реєстрації у загальному відділі міської ради.
4.6. Відповідь на запит на публічну інформацію надається запитувачу у тій самій формі, в якій оформлено запит, якщо запитувач не просить надати її у письмовій формі.
4.7. У разі надходження письмової кореспонденції, яка одночасно містить ознаки запиту на інформацію та звернення громадянина, така кореспонденція розглядається згідно з порядком, встановленим Законом України «Про звернення громадян» в частині, що не суперечить вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації». Кореспонденція, яка за своїм характером не є зверненням громадянина, розглядається згідно з порядком, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації».

5. Плата за надання інформації
5.1. Інформація на запит надається безкоштовно.
5.2. У разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
5.3. Розмір фактичних витрат на копіювання та друк встановлюється розпорядженням міського голови в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України.

6. Строки розгляду запитів на інформацію
6.1. Відповідь на запит на публічну інформацію надається не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
6.2. У разі, якщо запит на публічну інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше двох робочих днів з дня отримання запиту.
6.3. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
6.4. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувач інформується в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
6.5 Термін розгляду запиту на публічну інформацію продовжується безпосередньо його виконавцем, з обов’язковим повідомленням запитувача та загального відділу міської ради.

7. Відмова в задоволенні запиту на публічну інформацію
7.1. Часовоярська міська рада має право відмовити в задоволенні запиту в разі, якщо:
– не володіє і не зобов’язана відповідно до компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
– інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 Закону;
– особа, яка подала запит на публічну інформацію, не оплатила встановлені фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком;
– не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону.
7.2. Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовий формі і має містити:
– прізвище, ім’я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту;
– дату відмови;
– мотивовану підставу відмови;
– порядок оскарження відмови;
– підпис.

8. Відстрочка в задоволенні запиту на публічну інформацію
8.1. Відстрочка в задоволенні запиту на публічну інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені Законом строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
8.2. У рішенні про відстрочку в задоволенні запиту на публічну інформацію має бути зазначено:
– прізвище, ім’я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту;
– дату надсилання або вручення повідомлення про відстрочку;
– причини, у зв’язку з якими запит на інформацію не може бути задоволений у встановлений строк;
– строк, у який буде задоволено запит;
– підпис.

9. Направлення запиту на публічну інформацію за належністю
У разі, якщо Часовоярська міська рада не володіє запитуваною інформацією, але за статусом або характером діяльності їй відомо, хто володіє такою інформацією, загальний відділ Часовоярської міської ради зобов’язаний направити цей запит протягом двох днів належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

 

Керуючий справами виконкому
міської ради                                                                                                                           В.В. Чаленко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь