Звернення начальника Часовоярської міської військової адміністрації Сергія Чаус з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 18.05.2023 09:01

Відповідно до Постанови Верховної Ради 18 травня в Україні проголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Цими днями в Україні згадують трагічні події 1944 року, коли корінний кримськотатарський народ було вислано владою за межі півострова до Центральної Азії. Всього були депортовані понад 180 тисяч людей.

Депортація мала катастрофічні наслідки. Попри всі нещастя та важкі випробування, що випали на долю кримськотатарського народу, він зміг не тільки вистояти, а й проніс через усі роки поневірянь та депортації свою щиру любов до рідної землі.

Пам’ятаймо історію! Світла пам’ять тисячам невинних жертв, репресованих владою. Схилимо голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і померлих від голоду, холоду та непосильних каторжних робіт, про всіх, кому не судилося продовжити життя на рідній землі.

Вічна пам’ять усім загиблим від депортації 1944 року!

Начальник Часовоярської міської військової адміністраціїї Сергій ЧАУС