26 червня - День вшанування пам`яті військовослужбовців, загиблих на блокпосту № 1 (с.Мирне)

Дата: 26.06.2023 13:55

Блокпост №1 був розміщений на західній околиці Слов’янська – фактично у передмісті. До цього тут був блокпост бойовиків. Місце мало важливе стратегічне значення – тут сходилися відразу три дороги. Однак для оборони воно не було пристосоване – сам блокпост знаходився в низині.

Проте, аж до кінця червня нічого не віщувало біди. Гарнізон був досить стандартним: основу складали гвардійці НГУ, їх прикривали десантники 25-ї бригади з БМД і єдиним розрахунком ПТУР.

26 червня 2014 року близько 19:00 російсько-терористичні угрупування за підтримки двох танків, бойових машин та самохідних гармат розпочали штурм блокпосту № 1 «Рибхоз».

Атака була стрімкою, з двох напрямків – танки буквально увірвалися на блокпост на повній швидкості. Зробити прицільний постріл з ПТУР було майже неможливо – розрахунок вистрілив один або два рази, і весь загинув, розстріляний в упор. Один танк вдалося підпалити з гранатомета, коли він вже перебував в центрі блокпоста.

Бій тривав близько чотирьох годин, захисники України бились відчайдушно, відстрілюючись з усіх наявних видів стрілецької зброї, але зрештою змушені були відступити, несучи поранених. Убитих вдалося забрати тільки через добу.

В тому запеклому бою Україна втратила чотирьох своїх синів.

– зі складу 95-ї окремої аеромобільної бригади:

Старший солдат Добрянський Максим Сергійович (1988 р.н.),

Солдат Ващук Ігор Олександрович (1994 р.н.)

Сержант Коган Андрій Ігорович (1984 р.н.)

– зі складу 2-го резервного батальйону, Північне ОТО НГУ

Солдат резерву Гулик Артур Ярославович (1983 р.н.).

Указом Президента полеглі бійці нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації