Президент України підписав Закон, який забороняє надавати інформацію про продукцію мовою держави-агресора або держави-окупанта
Президент України підписав нову редакцію ухваленого парламентом Закону України “Про захист прав споживачів" (№6134), яка враховує рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови та, зокрема, забороняє надавати інформацію про продукцію мовою держави-агресора або держави-окупанта.
Закон містить нові норми, які, зокрема, стосуються застосування державної мови та посилюють вимоги до надання інформації про продукцію, встановлені чинними законами України “Про захист прав споживачів” та “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Так, інформація про продукцію, а також будь-яке інше маркування продукції надаються державною мовою та за потреби можуть дублюватися іншими мовами.
Інформація, що надається державною мовою, розміщується на поверхні, яка має найбільшу площу, продукції та/або упаковки, етикетки, приєднаної до продукції, яка має найбільшу площу, не повинна приховуватися або спотворюватися іншою текстовою чи графічною інформацією і при цьому розмір шрифту, яким наноситься інформація державною мовою, не може бути меншим за розмір шрифту, яким наноситься інформація іншою мовою.
Крім того, Законом встановлено, що така інформація не може надаватися державною мовою держави-агресора або держави-окупанта.
Також в Законі врегульовано низку інших питань, які сприятимуть захисту прав споживачів, зокрема і права на отримання інформації державною мовою в інтернеті.
Нагадаємо, з метою налагодження ефективної взаємодії Уповноваженого із захисту державної мови та Держпродспоживслужби було підписано Меморандум про співробітництво.
Закон набирає чинності через один рік з дня його опублікування, але не раніше дня припинення чи скасування воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", за виключенням деяких положень Закону.
За інформацією управління культури і туризму облдержадміністрації, Уповноваженого із захисту державної мови