Допомога по частковому безробіттю сприяє збереженню зайнятості

Дата: 14.08.2023 10:33

Військова агресія рф негативно вплинула на різні сфери економіки країни. Постраждали і ключові ланки аграрного сектору. Фермерські господарства Донецькій області понесли збитки, частина земель була замінована, техніка та будівлі зазнали руйнувань. Аграрії втратили доходи, на які вони розраховували, і змушені скорочувати або звільняти персонал.

Для збереження робочих місць та підтримки працівників у разі вимушеного скорочення робочого часу, служба зайнятості надає допомогу по частковому безробіттю, порядок отримання якої регламентований постановою КМУ №702 від 21.06.2022 р. Критеріями для надання є:

 зупинення чи скорочення виробництва продукції/виконання робіт/надання послуг охопило не менш як 20 відсотків чисельності працівників роботодавця, в яких рівень скорочення тривалості робочого часу та заробітної плати становить 30 і більше відсотків на місяць;

 рівень скорочення тривалості робочого часу та доходу фізичної особи-підприємця, яка є застрахованою особою, становить 30 і більше відсотків на місяць;

 відсутність у роботодавця або фізичної особи-підприємця, яка є застрахованою особою, заборгованості із виплати заробітної плати та/або сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, та/або сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування протягом шести місяців, що передують місяцю зупинення чи скорочення виробництва продукції/виконання робіт/ надання послуг;

 роботодавець не є Фондом соціального страхування.

Так, фінансову підтримку у вигляді виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю нещодавно отримало селянське (фермерське) господарство “Верес” зі Слов’янська. Підприємство займається вирощуванням зернових культур і розведенням худоби. Тут працюють понад 60 осіб. Через воєнні дії робочий день працівників був скорочений, зарплата значно знизилась, і гостро постало питання збереження трудового колективу.

Реалізація урядового проєкту дозволила зберегти кадровий потенціал та надати матеріальну підтримку 40 працівникам фермерського господарства.

Дізнатись більше про порядок отримання допомоги по частковому безробіттю можна тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-0

Якщо виникли питання або потрібна детальна інформація звертайтеся до call-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно за телефоном: 0-800-33-61-67.

За інформацією Донецької обласної служби зайнятості