ЗВЕРНЕННЯ НАЧАЛЬНИКА ЧАСОВОЯРСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Дата: 25.11.2023 10:06

Сьогодні день великого суму та скорботи, бо ми з болем згадуємо страшні муки і переживання українського народу в 1932-1933 роках і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

25 листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору, пам’ять мільйонів українців, які у минулому столітті були закатовані голодом. Ці люди мали землю. Ці люди вміли на ній працювати. А ще ці люди прагнули свободи. Свободи, якої тиранічний сталінський режим не міг допустити, і тому вбивав українську волю страшним голодомором.

Як сказав Генеральний секретар ООН: «Геноцид починається з вбивства однієї людини – не за те, що вона зробила, а через те, хто вона є».

Геноцид – злочин, який вбиває цілі народи, мову, культуру. На жаль, ми маємо ці гіркі епізоди в нашому українському життєписі. І він повторюється знов: цю скорботну дату цьогоріч ми знову згадуємо в реаліях боротьби за виживання української нації.

Війна — новий геноцид українського народу! Одвічний ворог нас знову намагається зламати.

У нинішній війні проти України росія активно використовує методи комуністичного тоталітарного режиму: вбивства, терор голодом і холодом, знищення українських шкіл та садочків, залякування, цькування, депортація…

Геноцид українського народу сьогодні – це повторення Голодомору!

Але у нас немає іншого вибору, ніж вистояти і перемогти. Саме національна пам’ять робить нас сильними, надає сил для подальшої боротьби.

Тож давайте сьогодні, у загальнонаціональний День вшанування пам’яті жертв Голодоморів, згадаємо всіх безвинно вбитих голодом українців. Давайте усі разом сьогодні о 16:00 долучимося до загальнонаціональної акції «Запали свічку» і засвітимо вогник у кожній оселі як знак скорботи за загиблими під час Голодоморів.

Наша пам’ять і наша віра в Перемогу – це запорука того, що геноцид українців ніколи більше не повториться.

Пам’ятаємо! Єднаємось! Переможемо!

Начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій ЧАУС