Бахмутське РУ ГУ ДСНС України у Донецькій області нагадує громадянам основні правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят

Дата: 25.12.2023 13:15

Бахмутське районне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області нагадує, що під час новорічних та різдвяних свят існує підвищена ймовірність виникнення пожеж. Оскільки святкове освітлення, свічки та бенгальські вогні можуть викликати пожежу в будинку. Тому з метою зменшення ризиків пожежі, Бахмутські рятувальники нагадують основні правила пожежної безпеки при святкуванні Нового року та Різдва Христового:

• встановлювати ялинку слід лише на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін й стелі;
  • відстань від ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей має бути не меншою за один метр;
  • не можна встановлювати ялинку на шляхах евакуації;
  • не встановлювати ялинку на високу підставку (стілець, табуретка, журнальний столик тощо);
  • не можна запалювати на ялинці свічки, бенгальські вогні та саморобні електрогірлянди;
  • не прикрашайте ялинку целулоїдними іграшками, марлею і ватою, та не застосовуйте для ілюмінації ялинки свічки;
  • для ілюмінації слід використовувати електролампочки напругою до 12 В, а їх потужність не має перевищувати 25 Вт;
  • не можна залишати без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади;
  • не дозволяйте дітям самостійно вмикати гірлянду та електроприлади.

При перших ознаках пожежі – не панікуйте. Насамперед визначте, що саме горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Палаючу ялинку необхідно залити водою або накрити змоченою у воді ковдрою. Пам’ятайте, при виникненні пожежі необхідно негайно телефонувати до служби порятунку «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та псування новорічного настрою! Радісних, веселих, а головне – БЕЗПЕЧНИХ  Вам свят!