Головне управління ДСНС України у Донецькій області інформує
Пам'ятка “ Добровільний пожежний рух”
Корисна інформація від Бахмутського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області
Добровільний пожежний рух у дії. Як працює та як долучитися?
Життю та здоров’ю людей загрожують чимало шкідливих факторів. До цих факторів відноситься й пожежа. Вогонь створює загрозу життю і здоров’ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків.
За даними ДСНС, за 2023 рік лише в сільській місцевості та поза межами сільських населених пунктів України зареєстровано 32 372 пожежі, що становить 47,7 % від загальної кількості пожеж за весь рік. Унаслідок пожеж у селах загинули 698 людей, травмовано 527 людей. Смертність дітей унаслідок пожеж у селах склала – 27, травмовано на пожежах – 48 дітей.
Звідки такі страшні цифри? Статистика вказує на те, що підрозділи Державної пожежної охорони за викликом прибувають на місце пожежі у міській місцевості протягом 20 хвилин з моменту надходження повідомлення про пожежу, а в сільській місцевості час слідування до місця виклику іноді значно довший. За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправних збитків.
Яке рішення? Добровільна пожежна охорона
Нині в Україні активно створюють добровільні пожежні підрозділи. Утворюються вони з метою здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Якщо пояснювати простими словами, це команда з мотивованих жителів громади, які хочуть подбати про безпеку, свою та односельців. Вони не мають цілодобово чергувати, як це роблять професійні пожежні, не повинні йти з основного місця роботи, але мають техніку, спецодяг та спеціальні знання для оперативного реагування на небезпечні події, пожежі та надзвичайні ситуації.
Хто може бути членом добровільного пожежно-рятувального підрозділу?
Долучитися можуть громадяни будь-якої статі та професії, які досягли 18 років та за станом здоров'я здатні гасити пожежі, а також готові виконувати небезпечні роботи. Люди, які не відповідають цим критеріям або ж не бажають залучатись до небезпечних видів робіт, можуть стати учасниками таких підрозділів та допомагати з превентивними кампаніями. Пильнуйтеся та пильнуйте інших!