Часовоярська міська територіальна громада
Донецька область, Бахмутський район

Які зміни очікують на українців з впровадженням Закону про адміністративно-територіальний устрій

Дата: 01.02.2024 19:27
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

 

 

В Україні в січні поточного року набрав чинності Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», який був прийнятий у липні минулого року. 

Про це повідомила під час брифінгу начальник управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької облдержадміністрації Наталія Чукова.

За її словами, він визначає порядок утворення, ліквідації, встановлення, зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування або перейменування, вирішення інших питань адміністративно-територіального устрою всієї країни.

«Таким чином, втратив чинність Указ Президії Верховної Ради УРСР від 12 березня 1981 року «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою УРСР», яким керувалися всі уповноважені особи до останнього часу. Під час проведення реформ з децентралізації, адміністративно-територіального устрою та інших змін влада мала користуватися старим Указом», – зазначила керівник управління.

Спікер також зауважила, що згідно нового Закону в Україні тепер визначено категорії населених пунктів – місто, селище та село. Місто є населеним пунктом з компактною забудовою, тобто з багатоповерховими будинками, із чисельністю населення не менше 10 000. Селищем називають населений пункт з переважно садибною забудовою (може налічувати також двоповерхові та триповерхові забудови) із чисельністю населення не менше 5 000 осіб. Селом можна називати населений пункт, який має садибну забудову, а чисельність населення становить не менше ніж 5 000 осіб.

Зміниться назва категорії «селище міського типу» на «селище». Назви територіальних громад ніяких змін не зазнають. 

Громадянам ніяких змін в документах робити не потрібно, всі зміни робляться в автоматичному режимі.

Додатково з’являється назва «поселення», яка означає компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення. Прикладом може стати хутір. Це притаманно більше для тієї місцевості, де наявна невелика щільність населення. 

Під час воєнного стану населені пункти свою категорійність не втрачають.

 

За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь