14 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ РЯТУВАЛИ ЄВРЕЇВ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Дата: 14.05.2024 14:48

14 травня вшановуємо пам’ять українців, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв в роки Другої світової війни. Цю пам'ятну дату своєю постановою запровадила Верховна Рада України в 2021 році.

Коли під час Другої світової війни євреї Європи були приречені нацистами на неминучу загибель, знайшлися ті, хто, незважаючи на ризик для власного життя та життями своїх рідних, наважувалися надавати євреям допомогу та порятунок, керуючись лише почуттям милосердя і не вимагаючи нічого натомість.

Шануючи цей подвиг людяності та безкорисливої жертовності, Держава Ізраїль нагороджує таких рятівників почесним званням Праведників народів світу.

Праведники народів світу походять більш ніж із 50 країн. Україна – на четвертому місці у світі за кількістю Праведників народів світу. У переліку вдостоєних цього звання з України – 2673 людини.

Сьогодні ми схиляємо голову перед подвигом цих людей та пам’ятаємо про них. Їхня самопожертва назавжди вписана в історію нашого народу як символ людяності, мужності та безмежної доброти.

Державний архів Донецької області