15 ЛИПНЯ – ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ
У 2024 році змінилася дата відзначення Дня хрещення Київської Русі-України. Православна церква України (ПЦУ) та УГКЦ ухвалили перехід на Новоюліанський стиль календаря: День хрещення Київської Русі-України перенесено з 28 на 15 липня.
У цей день, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Київської Руси-України, українці також відзначають День Української Державності. І це невипадковий збіг, оскільки Князь Володимир Великий уособлює розбудову Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії мало надважливе значення.
Хрещення Русі Володимиром відбулося в 988 році в Києві. Після знищення язичницьких ідолів було проведено масове хрещення мешканців міста.
Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії нашої Церкви, але й в історії нашого народу. Запровадження християнства на Русі суттєво вплинуло на всі сфери тогочасного суспільного життя.
Християнство визначило основу середньовічної культури нашої країни і тим самим поєднало слов’янський культурний світ і Київську Русь з культурними колами християнських народів Сходу і Заходу. Культура, що прийшла на Русь після прийняття християнства з Візантії, продовжувала й далі розвиватися на ґрунті власної творчості українців. Християнство сприяло розвитку освіти, мистецтва, літератури, науки, архітектури.
Нова релігія дала поштовх розвитку кириличної писемності, були створені перші школи, зокрема при Десятинній церкві, де навчалися 300 дітей. Церкви і монастирі стали осередками культури, де велися літописи, створювалися бібліотеки.
Запровадження християнства сприяло підвищенню престижу Київської Русі: зовнішньополітичні відносини із сусідніми державами (Польщею, Угорщиною, Чехією, а також з Візантією) будувалися на рівних. Київська Русь долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Це сприяло її історичному самовизначенню та знаходженню свого місця у світовому історичному процесі.